وزیر ارتباطات : کلش اف کلنز فیلتر نیست! در اجرای مصوبه کارگروه، اختلال داشتیم، بزودی اجرا میکنیم

400 330
وزیر ارتباطات : کلش اف کلنز فیلتر نیست! در اجرای مصوبه کارگروه، اختلال داشتیم، بزودی اجرا میکنیمReviewed by امیر نیلچی on Jan 1Rating: 5.0

لحظاتی قبل خبری از سوی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه منتشر گردید که همگان را غافلگیر کرد!! به گفته  معاونت دادستانی در امور فضای مجازی ، اختلالات چند ماه گذشته کلش اف کلنز تنها اختلالی ساده نبوده و حقیقت ، اعمال همیشگی فیلترینگ کلش اف کلنز بوده است.

*** بروزرسانی هفتم مطلب (12 دی ماه 95) ***

وزیر ارتباطات و فناوری : کلش فیلتر نیست

2017-01-01_18-12-52

به گزارش خبرگزاری ایرنا – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره فیلتر بازی  کلش آف کلنز گفت: مصوبه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، بحث فیلتر نبوده است اما برای اجرای مصوبه، اختلال هایی به وجود آمد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمود واعظی» امروز یکشنبه 12 دی ماه 95 در حاشیه نشست تخصصی «دولت الکترونیک و محیط زیست»در ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خبرنگاران اعلام کرد: دیروز این موضوع (اختلال در بازی کلش اف کلنز) در شورای عالی فضای مجازی مطرح شد و انشاالله قرار است ساماندهی شود.

همانطور که در این مطلب پیش از این گفته شد احتمالاً  قرار است کلش اف کلنز بر اساس سن بازیکن محدود شود! البته هنوز اطلاعات دقیقی از نحوه ی عملکرد این کار در دسترس نیست… گویا کارگروه مصادیق مجرمانه هدفش پالایش کامل بازی نبوده و در متنی که پیش از منتشر شده بود روی واژه ی محدودیت دسترسی تاکید شده بود! باید منتظر ماند تا ببینیم در عمل چه اتفاقی رخ میدهد.

 

 

*** بروزرسانی ششم مطلب (11 دی ماه 95) ***

همانطور که گفتیم ، در روزهای گذشته ، وزیر محترم ارتباطات ، جناب آقای دکتر واعظی وعده هایی در رابطه با پیگیری رفع اعتراضات کاربران مبنی بر رفع فیلترینگ کلش اف کلنز داده بود که سرانجام امروز عملی شد!!

جناب دکتر واعظی لحظاتی قبل ضمن انتشار پستی در پیج اینستاگرام خود ، گزارش این ماجرا به ریاست جمهوری و پیگیری این موضوع توسط ایشان خبر داد :

اگر چه موضوع #بازی_کلش در#کمیته_تعیین_مصادیق محتوای مجرمانه تصمیم گیری شده بود ولی با توجه به قولی که داده بودم ، امروز موضوع و مطالب مطرح شده را با#رییس_محترم_جمهور مطرح کردم و امیدوارم به زودی مشکل حل شود.

 

بهرحال باید صبر کرد و دید که در روزهای آینده چه سرنوشتی در انتظار این بازی است!!


*** بروزرسانی پنجم مطلب (11 دی ماه 95) ***

بنیاد بازی های رایانه ای : پیگیر رفع فیلترینگ کلش هستیم!!

پس از وعده وزیر ارتباطات ، مبنی بر رسیدگی به اعتراضات فیلترینگ کلش و پیگیری آنها ، اینبار نوبت بنیاد ملی بازی های رایانه ای است تا پایش به این موضوع باز شود!!

لحظاتی قبل ، حسن کریمی قدوسی ، رییس بنیاد بازی های رایانه ای ، علاوه بر ابراز بی اطلاعی از ماجرای فیلترینگ کلش اذعان داشت که درحال پیگیری این موضوع است!!

sshot-2

لطفا برای مشاهده کامل خبر ، به این مطلب مراجعه کنید!! (کلیک کنید)

============================================


*** بروزرسانی چهارم مطلب (9 دی ماه 95) ***

پاسخ رسمی وزیر ارتباطات نسبت به فیلترینگ کلش

بالاخره پس از اعتراضات بسیار کاربران و اعلام رسمی آن توسط خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ، پاسخی در یک پایم اینستاگرامی از وزیر ارتباطات ، جناب آقای دکتر واعظی منتشر شد

 سلام به دوستان ، در چند پست اخیر ،اعتراضاتی به اختلال بازی کلش مطرح کرده اید ، این مطالب را به اطلاع کمیته تعیین مصادیق مجرمانه خواهم رساند و مطالب مطرح شده را پیگیری خواهم کرد ، گرچه در بعضی موارد به دلیل استفاده از ادبیات نامناسب مجبور به حذف آنها شدم.

ایشان علاوه بر اعلام خبر پیگیری فیلترینگ کلش از طریق کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در پیج رسمی اینستاگرام خود ، اذعان داشتتند که متاسفانه به دلیل استفاده برخی افراد از الفاظ نامناسب ، مجبور به حذف برخی نظرات از این صفحه شدند!!

گذشته از این مشکل بوجود آمده واقعاً باید فرهنگ صحیح درخواست را از مسئولان فرابگیریم.امیدواریم این مطلب نقطه ی عطفی باشد که از الفاظ صحیح و بجایی استفاده کنیم.هیچ کجای دنیا با انجام اعمال ناصحیح و خلاف عرف ، حرفی شنیده نمیشود .در نتیجه زمانی که قصد داریم کامنتی در فضای مجازی ارسال کنیم قبل از آن به عواقبش فکر کنیم و سنجیده تر عمل نماییم.

البته 90 درصد از کاربران واقعاً شان مسئولان را حفظ میکنند و روی سخن ما با آن 10 درصد است که باعث خراب شدن وجه ی سایر کاربران میشوند!


*** بروزرسانی سوم مطلب (9 دی ماه 95) ***

اعتراضات به محدودیت دسترسی کلش اف کلنز در باشگاه خبرنگاران جوان

در روزهای گذشته و پس از اعتراضات کاربران و بازیکنان کلش اف کلنز نسبت به محدودیت در دسترسی این بازی ، سرانجام لحظاتی قبل این اعتراضات شکلی رسمی به خود گرفته و توسط خبرگزاری دولتی خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیما اعلام شد!!

 

این خبرگزاری رسمی دولتی ، علاوه بر انتشار تصاویر اعتراضات و کامنت های کاربران در پیج اینستاگرام وزیر اطلاعات ، اذعان داشت : “پس از انتشار خبر محدودیت در دسترسی به کلش اف کلنز ، کاربران علاقه‌مند به این بازی به صفحه اینستاگرام محمود واعظی، وزیر ارتباطات هجوم برده و به این تصمیم انتقاد کردند و خواستار رفع فیلتر آن شدند”

5630412_390

گرچه تا این لحظه هیچ واکنش رسمی از ایشان ویا هیچ یک از نهادهای دولتی درباره نتایج این اعتراضات نشان داده نشده است ، اما با رسمی شدن آن میتوان امیدوار بود که بزودی با واکنش مثبت و یا منفی مواجه خواهیم شد!!


*** بروزرسانی دوم مطلب (8 دی ماه 95) ***

 

محدودیت در دسترسی ، فاز اول فیلترینگ کلش اف کلنز

در چند روز اخیر شاهد اخباری در رابطه با دستور رسمی کارگروه تعیین مصادق مجرمانه مبنی بر فیلترینگ بوده ایم که دلیل آن نیز ترویج خشونت رفتاری و آثار روحی و روانی آن بیان شد.

اما موضوعی که به آن اشاره نشد ، چگونگی این فیلترینگ و زمان اجرایی شدن آن است. آیا کلش اف کلنز به کلی فیلتر خواهد شد؟! و یا با ایجاد برخی محدودیت ها در این بازی رو به رو خواهیم بود؟!

لحظاتی قبل خبری از چندین منبع موثق منتشر شد که بر اساس آن ، دادستانی کل کشور ، طی مصاحبه ای خبری از فیلترینگ چند مرحله ای کلش اف کلنز خبر داده و محدودیت در دسترسی به بازی ، مرحله اول آن ذکر شده است :

محدودیت در دسترسی بازیکنان، در واقع فاز اولیه‌ی طرح فیلتر شدن بازی کلش آف کلنز در ایران است که اکثریت اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز آن را تایید کرده‌اند

هنوز بطور دقیق مشخص نیست که منظور از فاز اول طرح فیلترینگ کلش چیست و چه سرنوشتی در انتظار بازی های سوپرسل است اما آنچه واضح است ، محدود شدن دسترسی به این بازی محبوب ، چه از طریق محدودیت سنی و چه از راه فیلترینگ کلی است.

واکنش رسانه های خارجی به فیلترینگ کلش!!

پس از اعلام رسمی خبر فیلترینگ کلش اف کلنز از سوی معاون قضایی دادستان کل کشور ، شاهد بازتاب گسترده این خبر در رسانه ملی ایران بودیم و بر اساس گفته های آنان ، مراجعه‌ی خانواده‌ها و سرپرستان این بازیکنان به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بوده است که منجر به فیلترینگ آن شده است.

رسانه های خارجی - واکنش رسانه های خارجی ه فیلترینگ کلش - فیلترینگ کلش - فیلتر کلش

اما مطمئنا به غیر از واکنش‌های متناقضی که از سوی کاربران داخل کشور به این موضوع نشان داده شده، بازتاب هایی نیز از سوی رسانه های خارجی نیز به همراه داشته که بسیار تعجب آور و جالب است!!

ساعاتی قبل چندی از سایت های اخبار تکنولوژی و فناوری خارجی، از جمله  engadget – nextpowerup – hofmag – ibtimes که خبر فیلترینگ کلش را در ایران پوشش دادند ، علاوه بر اعتیاد آور خواندن این بازی و مشکلات روحی و روانی اش ، از محدود سازی آن انتقاد کرده اند.


*** بروزرسانی قدیمی مطلب ***

فیلترینگ کلش ، از شایعه تا واقعیت!!

پس از اختلالات چند روز  اخیر کلش اف کلنز و مشکل در دسترسی هزاران نفر در ورود به این بازی اینترنتی ، بنیاد بازیهای رایانه ای طبق انتشار بیانیه ای اعلام نمود که این مشکل تنها ناشی از اختلال در زیرساخت اینترنت کشور بوده است و دلیل دیگه ای ندارد!!

اما حال پس از گذشت چند هفته از این ماجرا و رفع تدریجی این مشکل برای کاربران ، لحظاتی قبل ، عبدالصمد خرم آبادی ، معاون قضایی دادستان کل کشور این ماجرا را طور دیگری بیان نمود :

 اختلالات گذشته کلش اف کلنز تنها مشکلی ساده در زیرساخت اینترنتی نبوده و هدف از ایجاد اختلال ، اعمال محدودیت در دسترسی به بازی کلش اف کلنز بوده است.

اما ماجرا تنها به این گفته ختم نمیشود و ظاهرا اینبار موضوع بسیار جدی تر از یک اختلال ساده باشد چراکه به گفته این مقام بلند مرتبه ، قراره نبوده اختلالات قبلی بازی مرتفع شود و همچنان در انتظار پاسخ  اقدام بازگشایی مجدد بازی از سوی وزیر ارتباطات هستند و دراینباره افزود :

دادستانی کل در آخرین جلسه کارگروه که در یکم دی ماه سال جاری تشکیل شد موضوع اعمال محدودیت بازی کلش اف کلنز را در جلسه مطرح کرد و همه اعضای حاضر در جلسه مجددا بر اجرای دستور تاکید داشتند و چون برخی ازمسئولان ذیربط حضور نداشتند مقرر گردید وزارت ارتباطات ضمن اعمال محدودیت علت توقف در اجرای دستور را کتبا اعلام کند

آنطور که بنظر میرسد ، برخلاف اقدام وزارت اطلاعات مبنی بر بازگشایی مجدد بازی کلش اف کلنز ، موضوع اعمال محدودیت این بازی بسیاری جدی بوده و به زودی اجرا گردد ؛ چرا که به گفته معاون قضایی دادستان کل کشور ، این دستور به تایید اکثریت اعضای کارگروه رسیده است :

عبدالصمد خرم آبادی : اکثریت قریب به اتفاق اعضای دولتی و غیردولتی کارگروه با اعمال محدودیت در دسترسی به این بازی موافقت کردند و این دستور لازم الاجرا است.

اما براستی دلیل این محدودیت چیست؟!

پس از اختلالات گذشته کلش و مطرح شدن شایعاتی درباره مشکلات خروج ارز خارجی بواسطه خرید ریالی ، اینبار دلیل محکم دیگری توسط مقامات اعلام شده !!

دبیرکارگروه تعیین مصادیق درادامه درباره اینکه چرا کارگروه دستور فیلتر این بازی را صادر کرده است و براساس چه ماده قانونی این اقدام انجام شده است، گفت :

به موجب  ماده 15 قانون جرایم رایانه ای یا همان (ماده 743 قانون مجازات اسلامی) ترویج و آموزش اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه ها و شبکه های رایانه ای جرم است و بر همین اساس بخش تعزیرات دستور اعمال محدودیت در دسترسی به بازی کلش آف کلنز را صادر نموده است.

اما علاوه بر گفته های بالا و خشن شمردن بازی به عنوان دلیل فیلترینگ آن ، دلایل دیگری نیز برای اعمال محدودیت در این بازی محبوب ذکر شده که قسمتی از آن به اعتیاد آور بودن آن اشاره میکند :

دکتر خرم آبادی اعلام کرد: خانواده هایی که نوجوانان و جوانانشان از این بازی آسیب دیده اند و توانایی مقابله با اعتیاد آنان را ندارند مصرانه از کارگروه تعیین مصادیق تقاضای فیلتر این بازی را کرده اند.

آیا کلش اف کلنز فیلتر شد؟!

کاربران بازی کلش اف کلنز و کلش رویال از ساعت های قبل با اختلال های عجیبی روبرو شده اند که خبر از اجرایی شدن هرچه سریع تر این دستور میدهد!!

به گفته بسیاری ، در بازی با پیغام ضعف اتصال اینترنت مواجه میشوند درحالی که اتصال آنها بسیار قوی است یا در لودینگ ورود به بازی تا آخر پر شده ولی وارد بازی نمیشوند!!

گیر کردن در بارگزاری کلش - فیلترینگ کلش - فیلتر کلش

این اشکالات هرچه که هست ، ظاهرا خبرهای بدی درباره شروع آهسته فیلترینگ میدهند که فعلا توسط ایرانکلش درحال برسی است ،

wifi-clash-of-clans-royale


به روزرسانی دوم :

دسترسی به بازی «کلش آف کلنز» بر اساس محدودیت سنی

محدودیت سنی برای کلش

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محدودیت سنی برای دسترسی به بازی اعمال میشود.

نحوه ی عملیاتی شدن این کار هنوز مشخص نیست ولی احتمالاً بر اساس سیم کارت هایی که به نام اشخاص میباشد و یا فردی که اینترنت به نامش هست این کار انجام میشود!  یعنی بر اساس سن قید شده امکان دسترسی به این بازی فراهم و یا مسدود میشود! در حال حاضر این اختلال بصورت سراسری میباشد و گویا این تنظیمات انجام نشده است.


مطلب درحال بروزرسانی…

برای اطلاع از آخرین اخبار کلش اف کلنز ، اینجا کلیک نمایید!!

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

دیدگاه بگذارید

400 نظر برای "وزیر ارتباطات : کلش اف کلنز فیلتر نیست! در اجرای مصوبه کارگروه، اختلال داشتیم، بزودی اجرا میکنیم"

خبر کردن از
avatar
مرتب سازی :   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
مهدی
مهمان

الان یه ماهه از رباط استفاده نمیکنم .
مرتب میگه اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

Co-Leader
مدیر سایت

سلام
به پشتیبانی مراجعه کنید
http://ircl-poshtiban.ir/

پرنسس ندا
مشترک

کلش خیلی بی خود شده .. دیگه بازی نمی کنم .. خیلی بازی های قشنگ تری نسبت به کلش اومده .. کلش بچه بازی شده .. همون بهتر که فیلترش کنن?????

مهدیس خانومم
مهمان

***

start
مشترک

میشه یک بازی قشنگ نام ببری؟
نو برو جنگ کچل ها بازی کن برات خوبه.
این فکر کنم بن شده عخی خخخخخخخ

رضا
مهمان

به امید اینکه کلا بازی های سوپرسل فیلتر بشه خدارو شکر مصادیق تصویب کرده همین روزها ست که بزنن کلا فیلتر کنن دمشون گرم

محمد
مهمان

hamed
مهمان

سه ساعت نظر نوشتم بدون کوچیک ترین توهینی بعد تایید نشده پاک میکنی؟
دلیلش چیه؟

LUCIFER
مهمان

کلی نظر بوده همشو ک نزاشته فقط منظورش اینه ک بعضیا توهین کردن همرو ک نگفت

حامد
مهمان

من نمیفهمم رویال با کلنز فرقی نداره یکی مثل من نمیتونه هی صبر بده تا یه مپ خوب بیاد یا نیروش اماده بشه پس به نظر من رویال بهتره یکی میتونه صبر کنه هی سرچ کنه پس کلنز واسه اون بهتر

amir?
مهمان

شرمنده تصحیح میکنم یه خورده منطقی فکر کنی میفهمی هر شرکتی الویتش پوله?

amir?
مهمان

سلام دوستان? با تشکر از تیم ایران کلش? دوستان عزیز بن شده دقت کنید? هر چیزی یه قانونی داره و قاعدتا بازی هم قانونی داره اگه بخواین مخالفش عمل کنید بن میشید در ضمن سوپرسل اول 14 روز بن میکرد بعد بن دائم وقتی دید بعضی ها گوش نمیکنن از همون اول بن دائم کرد ? شمایی که میگی فقط به فکر منافع خودشه یه سوال ازت دارم شرکتی میاد برای دل خوش و خجسته ی من و شما بازی بسازه؟ یه خورده منطقی فکر کنی میفهمی نه هر شرکتی الویتش پوله ? یه چیز طبیعیه ??? متاسفم برای فکر کوتاه بعضی از دوستان….راستی انتظار بی جا نداشته باشید بازی چند سال هست که اولین بوده و قاعدتا یه روزی شور و شوق خودشو از دست میده پیشنهادم اینه که به حرف بقیه کاری نداشته باشید و نزارین روی شما تاثیر بزاره…موفق باشید

8765
مهمان

بابا شما بن شدها اینقد میاین اینجا مطالب میزارین که چی بشه مثلا .خوب شما که مثلا کلش بازی نمیکنی چرا تبلیغ دروغ بزای داشتن اکانت یکی دیگه رو میکنی؟؟؟

شیمبار
مهمان

سلام بنظر من کلش رویال بازی واقعا واقعا مسخره ای هستش گرافیکش گول زنکه من گول گرافیکشو خوردم و فکر کردم مثل کلش اف کلنز هستش .تا اینکه تا لول 8 بازی پیش رفتم و دیدم یکی که لول 5 یا 6 هستش راحت میاد منو میبره تا اینکه ولش کردم چون اصلا جذابیتی نداشت .درسته کلش اف کلنز جدیدا بد شده ولی به کلش اف کلنز قدیم به هیچ وجه ممکن نمیرسه.نکته مهم اگه اعصاب خوبی ندارید به هیچ وجه کلش رویال بازی نکنید که دشمن اعصابه فقط اعصابتو حلیم میکنه..مخصوصا وقتی ببازی و طرف شکلک عصبانی هم بفرسته برات..

مهدیس خانومم
مهمان

نه خیلی خوبه

عاشقتم سوپرسل
مهمان

دقیقا منم به همین دلیلت بازی رو ترک کردم کلش رویال فقط بر اساس شانسه.من لول 6 قبلنا دیدم بدرد نمیخوره پاکش کردم

مهتاب.ش
مهمان

سلام ولی خوب حال سوپرسل جا اومد ..دیگه جرات نداره کسی رو بن کنه … دلیلشم واضحه از یه طرف میترسه هر لحظه بازی تو ایران فیلتر بشه …حداقل نزدیک به 4 میلیون اکانتو از دست بده و از یه طرفم اگه بازم بیاد موج بن ها رو راه بندازه کلی اکانتم اونجا از دست میده و میمونن کاربرایی که نسبت به سوپرسل بی اعتماد بشن و اینکه یه روز سوپرسل بی دلیل بنشون نکنه بازیشونو ادامه ندن؛من خودم تو کلنمون که اون موقع تازه لول7 شده بود 4 نفر بن شدن و باعث شد سایر بازیکنان کلنمون هم دیگه به نوعی بازی نکنن قبل از بن همیشه وار داشتیم ولی بعد اون کسایی که بن هم نشده بودن بازیشونه سالی یکبار هم دیگه سر نمیزنن چه برسه وار اس کنن.

رضا
مهمان

***

amir?
مهمان

سلام آخ شاهین جان حرف دل منو زدی بعضی ها اصلااا منطقی فکر نمیکنن

محمد
مهمان

اشتباه میکنی مهدیس خانوم ایران کشور بازنده نیست خودت با خودت فکر کن به خاطر یه بازی داری چیکار میکنی بازی رو فیلتر کردن که انشالله نمیکنن عوضش ایران یه کشور با امنیت بالایه و همین که میتونی تا ساعت دوازده با ارامش بیرون از خونه باشی خودش یه نعمته

MOHSEN.Z
مهمان

سلام یکی یه جواب درست بده لطفا تا قبل از اپدیت کریسمس کویین و کینگ تو تان 9 تان 30 اپ میشدن عایا تو این اپدیت جدید تو تان 9 همون 30 اپ هیروها یا بالاتر رفته کسی اپ نکرده؟؟؟؟

مهدیس خانومم
مهمان

یک شایعه که نمیشه گفت که راسته یادروغ احتمالشم هست

✳در این روزا خبرهای داغ در صفحات رسمی کلش رویال و صحبت های کارمندان سوپرسل از افزوده شدن احتمالی کلن وار به بازی کلش رویال میباشد چون بازی کلش رویال کاملا برای بازی کردن بصورت انلاین میباشد کلن وار برگذاری آن بسیار سخت و نیاز به برنامه ریزی کاملی دارد این در صورتی میباشد که افزوده شدن وار به بازی کلش رویال طرفداران این بازی رو 100درصد چندبرابر خواهد کرد. ✅فیلم های از کلن وار آزمایشی در برخی از شبکه های اجتماعی منتشر شده است و هم اکنون در حال تست و بررسی کامل بخش کلن وار میباشد. تا حدود اطلاعاتی که از کلن وار در بازی کلش رویال منتشر شد کلن وار در تعداد های 9و19نفر تا الان ذکر شده است تعداد انتخابی افراد برحسب لول میباشد که در کل وار9 نفره هر تیم 9 نفر از اعضا کلن رو انتخاب برای وار و براساس تعداد لول های مشخص شده برای انتخاب حریف گردیده میگردد.?

محمد رضا
مهمان

منم رویال داشتم لولم شد هشت دیگه ادامه ندادم
یعنی میخواستم ولی دیگه وقت نمیشد هم کلش و هم رویال
ولی اگه رویال وار بیاد براش حتما دوباره نصبش میکنم
اگه بشه خیلی خوبه
وار یه بازی گروهی ولی تورنمت انفرادی
وار خیلی قشنگ تره

aryan kheikha1300
مشترک

رویال بهتره از کلش ?????

مهدیس خانومم
مهمان

سلام امیر نیلچی من چه جوری می تونم تو سایت مطلب بذارم

مهدیس خانومم
مهمان

واقعا رویال به شانس ربط داره من خودم لول 11 هستم ولی بعضی لول پایین ترا از من بیشتر لجند دارن

ali
مهمان

سلام
اگه دوتا سایتتون که یکی ماله کلشه یکی مال رویاله روبا ادغام کنید بهتر میشه

سید رسول
مهمان

من بن شده نیستم همین امروز اکانتمو زیر قیمت رد کردم کلش واقعا مسخره و بچه گونه هست
به نظر مهم ترین چیزی که کلش را مسخره کرده همین تکراری بودنش هست بالاخره یه روز لول بالا میشید میفهمید من لول اکانتم 150 بود ولی مفت فروختمش چون کلش دیگه فایده نداره

رضا
مهمان

سلام میگم کل از حالت برفی خارج نمیشه؟ بسه دیگه مردیم از کلش برفی

مهدیس خانومم
مهمان

واااا با حال شده عزیزم

ali
مهمان

به نظرم این درست نیست ما وقت بزاریم زحمت بکشیم اما پولش بره تو جیب سوپرسل.پس بهتره فیلترش کنن

pouriya
مهمان

لطفا اگه میشه پستی در مورد دیر مپ دادن 10 روزه توی لجند بزارین.یه تحقیق کلی بکنین دلیل اینکه بعد اپدیت مپ کم میده و راه حل پیشنهادی.مرسی

thegamer
مشترک

تان هال 11 دیر سرچ میکنه ؟ یا فقط من اینجوریم ؟؟؟

thegamer
مشترک

یه بلواستک سبک معرفی کنید ممنون

مازیار
مهمان

چرا نیروهای من موقع اتک زدن و یادر کمپها نمایش داده نمیشه کسی میدونه مشکل چیه

Fhgfyjgfyjvghhhgyjhfgjjbbb
مشترک

مازیار مهدی گفت حذف کن اما به جیمیل وصلش کن تا نره به طور کل

Mehdi
مهمان

این مشکل برای من اتفاق افتاده بازی رو پاک کردن داده زدم دوباره اومدم رو اکانتم کاملا درست شد

frosh
مشترک

دوستان فیلتر شده و دوستان بن شده زیاد به خودتون فشار نیارید ! دوستان کلش یه بازی هست که داره نابود میشه اگر باور ندارید کافیه برید توی کلن ها ببینید به نسبت چند سال پیش چقدر خلوت و بی رونق هست
اگر واقعیتش را بخواید کلش عمرش سر اومده و دیگه هیجانی توش نیست ایده هاشون قدیمی شده آبدیت هاشون مسخره هست و اصلا تنوع و هیجانی به بازی ندادن هر چقدر هم یک بازی قشنگ باشه اگر سیستم بازی تغییر نکنه تکراری و خسته کننده میشه مخصوصا بازی کلش که یک بازی هست که زمان بر هست و واقعا آدم با حوصله ای میخواد
کلش تا یکی دو سال دیگه قطعا نصف پلیر های خودشو در سراسر جهان(پلیرهای قدرتمند)از دست خواهد داد و نصف بقیه هم تا ببینند دیگران بازی را ترک کرده اند ترغیب به ترک بازی می شوند
اما آیا تا بحال فکر کردید که فلسفه کلش چیست؟بعد از هزاران بار وار زدن و مکس شدن چه چیزی نصیبتان می شود؟کلنتان که لول بالا شد و اکانتتان که مکس شد چه چیزی برای شما خواهد داشت به جز عمر تلف شده و بدبختی؟کلش را کنار بزارید و به فکر آیندتون باشید البته با جوانان ما صد البته آینده ای برای این مملکت وجود ندارد!

فرمانده
مهمان

لطف کنیم تنبلی خودمون را تقصیر دولت و …نندازیم مشکلات هست ولی از خودمون شروع میشه

عاشقتم سوپرسل
مهمان

خودت میگی کلش سرگرمیه.بعد میگی چزی نصیبمون نمیشه؟نه تورو خدا بیا بازی کن یه چیزی هم بهت بدن.بازی برای استراحت کردن هستش دوست عزیز.و کسی هم به شما قول نداده چیزی نصیبت بشه و تو با میل و رضایت کامل خودت بازی میکنی.در مورد کلن ها بگم که اصلا خلوت نیست.اولا الان فصل کار هستش و کسی زیاد وقت بازی کردن نداره.دوما شما رفتی کلنای لول یک رو که کلش بهت پیشنهاد میده نگا میکنی.برو کلنای لول 8 به بالا ببین چقدر فعالن.در مورد آپدیت هم بگم که سوپرسل نمیتونه کاری بکنه که هر آپدیت شکل و شمایل بازی عوض شه.کلش هیچ وقت تاپ پلیراشو از دست نمیده.موقع بن کردن همه بن شده ها همین حرفا رو میزدن.اما الان کلش خیلی هم خوب پیش میره.کی تونست ایده ویزارد یخی رو حدس بزنه؟کی تونست ایده events رو حدس بزنه

عاشقتم سوپرسل
مهمان

آره یکی تو سر من میزنن یکی هم تو سر تو و این از منفی خوردنا هم مشخصه

سامورایی
مهمان

خیلی دوست دارم ببینم با این همه ادعا لول چنده تگ بازیتو یا اسم کلنتو بگو من بازیتو ویزیت کنم منم تگ بازیمو گذاشتم تو کامنت های قبلی لول بالا بودی قول میدم دیگه کاری به کارت نداشته باشم..که مطمعنم نیستی..

عاشقتم سوپرسل
مهمان

من هیچ وقت ارزشی نمیبیم بخوام به تو که بن شدی و هر دری میزنی اکانتت باز شه اکانتمو نشون بدم.بنده انقدر اکانت لول بالا دارم که یکیش برا زدن پوز تو کافی باشه ولی دلیلی نمیبینم بخوام برای کل کردن با تو اکانتم رو بذارم…الانم فکر نکن دروغ میگم.اگه تو و من جامون عوض میشد قطعا تورو ریپورت میکردم.همین الانم من باید ریپورتت میکردم چون ثابت کردی از ربات داری استفاده میکنی. نه از سر عقده بلکه میخوام بازی عادلانه باشه ولی خدایی من اگه اکانتم رو بذارم تو نمیری به خاطر لج ریپورتش کنی؟فکر کردی من آدمیم که کاری کنم اکانتم به خاطر کل من با تو بسوزه؟تخیر من هیچ وقت چیزی رو که به خاطرش زحمت کشیدم راحت از دست نمیدم

عاشقتم سوپرسل
مهمان

داداش من با تو نبودم اشتباه گرفتی

عاشقتم سوپرسل
مهمان

ببین انقدر ارزش نمیبینم به تو جواب پس بدم و آدرس اکانت بدم ولی چون هیچ جوابی نداری میگم تا دهنت بسته شه و دیگه اینجا ها نبینمت.
اکانت اصلیم…….ali……..#GCG0JLJU
اکانت دومم……AMIRREZA……#8LV0LJQ
حالا که خوردی برو خودتو جمع کن.دفعه بعد هم گنده گنده بر ندار.(فقط اینو بگم که اکانت دوممو کمتر از اکانت اولیم بهش میرسم برا همون کلن نداره و بیشتر نقش جاسوس داره)

سامورایی
مهمان

بعدشم اگه من اینقدر وقت میزاشتم واسه این بازی که نمیومدم بر ضدش حرف بزنم بازی میکنم ولی کم ادعایی هم ندارم..نمیگم شما داری ،،اکانت اصلیم
#8R2JCPP80 کلن امپراطوری3 واریور لول بالا هم نیستم … حرفم کلا اینه حمایت نکنیم از سوپرسل ..چون بفکر سرکیسه کردن منو تو هستم بالاخره سو تفاهم ها برطرف بشه … حلال کنید.. یا حق…

عاشقتم سوپرسل
مهمان

داداش حرف آخر.من از سوپرسل حمایت نکردم ولی شما از اول داشتی به همه میگفتی حقتونه فیلتر شید و من هم جوابمو دادم.ادعا لول بالایی هم نکردم.ولی اگر برای بن اکانت ها میگی باید بگم خود کلن لول پنج من تا حالا چندین بار به خاطر ایکسمود وارو باخته.و برای همون نمیتونم از بن اکانت ها ناراحت باشم بلکه خوشحال شدم.یا علی

سامورایی
مهمان

باشه داداش قانع شدم تو راست میگی…ولی من عقده ندارم و خدا شاهده ریپورتم بلد نیستم و نمیکنمم چون نامردی تو ذاتم نیست من بازی میکنم ولی میگم نباید از سوپرسل حمایت بشه..چون بفکر منو تو نیستن اونا حرس جیب خودشونو میزنن و هر وقتم واسشون فایده ای نداشته باشی راحت از سر راه برت میدارن مود بوت غیره هم بهانشونه …یا علی.

سامورایی
مهمان

باشه داداش من بن شدم و شما هم بزن تو سر ما اشکال نداره.اون تگ اکانتایی هم که گذاشتم مال خودم نبودن.اعتراف میکنم بن شدم کاری هم از دستم بر نمیاد و تنها دلیلشم این بود که تازه شده بودم تان 10 و چیدن مپ وار خودتون میدونید مشکله xmod نصب کردم و قسمت کپی رو فعال کردم رفتم یه مپ وار و یه مپ دیگه برای خودم کپی کردم و با توجه به هشدارهای قبلی سوپرسل همون موقع xmod از گوشیم پاک کردم و حتی گوشیمو آنروت کردم که دیدم از شانس بد من دو روز بعد موج بن ها شروع شد و اکانت من بدون هشدار قبلی بن همیشگی شد.حالا شما خودت قضاوت کن خدایی هست اینه بازی جوان مردانه..از کجا معلوم فردا شما که این همه واسه اکانتت زحمت کشیدی به یه بهانه واقعا مسخره و اینکه سروراش پر شده باشن اکانتو تحریم کنه.

سامورایی
مهمان

اره منم میرم میگرم یه اکانت لول بالا پیدا میکنم ادعا میکنم اکانت خودمه..

سامورایی
مهمان

اگه اینقد طلبکارانه حرف نزنی کسی کاری نه با شما داره و نه با من..تمام..خوش باشی.

مارشال
مهمان

شما مث اين كه منطق گيم رو متوجه نشدى هنوز
كسى كه بازى ميكنه صرفا واسه سرگرميه
مگه مثلا از بقيه بازيا يا سريال ديدن يا هر سرگرمى اى تهش قراره اتفاقى بيوفته؟
اگه كسى از بقيه زندگيش بزنه برا سرگرمى مشكل از خودشه نه بازى
در مورد رفتن پليرهاى قوى هم حرفت درسته چون بازى براشون تكرارى ميشه
وگرنه پليرهاى جديد كلى هم دارن لذت ميبرن
كلن ما هم الان از هر وقت ديگه اى فعال تره

فرمانده
مهمان

خخخخ :)) چند ماه دیگه میبینمت

مارشال
مهمان

سه ساله كلن دارم لول يازده هم هست الان هم تقريبا فوله پشت هم وار ميزنيم نزديك دويست و پنجاه تا برد
چند ماه ديگه نزديك لول دوازدهيم :))

سامورایی
مهمان

فیلترینگ فیلترینگ این بازی باید هر چه سریعتر فیلتر کامل بشه و میشه عاشق سوپرسل وقتی بصورت کامل این بازی فیلتر شد میبینمت..عجله ندارم بالاخره فیلتر میشه

start
مشترک

خخ داش تجربه داری فکر کنم وقتی اکانتت بن شده خیلی گریه کردی عخی خخخخخخ

سامورایی
مهمان

فازم اینه چهارتا لول پایین مثل تو اینقدم از بن حرف نزن..ایرانکلش لطفا نظرات گلچین پخش نکنید

عاشقتم سوپرسل
مهمان

از بن حرف میزنم چون تنها دلیلی که تو اینجا ول میچرخی همینه

thegamer
مشترک

بلواستک هنوز هم درست نشده دیر سرچ میکنه 10 سانیه 1 بار

علی
مهمان

سلام آره کینگو کویین تو تاون 9 تا لول 40 آپ میشه

کلش
مهمان

داداش اطلاعات غلط نده تا 30 اپ میشن کامنت پایینتر عکس قرار دادم

سحر
مهمان

جواب بدید آپ جدید هیروها تاون9 تا لول40 آپ میشه؟؟؟؟

کلش
مهمان

اینم اطلاعات کامل کینگ و کویین با اخرین تغییرات ابدیت ؛هزینه ها و زمان ابدیت ها
همین الان از کلش ویکی واستون عکس گرفتم
http://uupload.ir/files/ivwn_26.jpg
http://uupload.ir/files/ncqr_2.jpg

hamed7241
مشترک

اره

alireza.leo
مشترک

بله تا چهل اپ میشن تون هال نه

کلش
مهمان

سلام خیر سحر خانم تا لول 30 اپ میشن من الان تان 9 هستم و هیرو لول سی دارم و دیگه اپ نمیشن وقتی کلیک میکنم میگه اول باید برید تان 10
موفق باشید

maziar696
مشترک

عزیزم بازی هیچ مشکلی نداره…خیلی راحت و بدون علامت وای فای اتک میزنیم و از بازی لذت میبریم
شما برو دنبال پماد سوختگی باش

مهرداد
مهمان

فروم و سایت اصلی کلش هم باید فیلتر بشه گزارشش دادیم به مصادیق مجرمانه،تا باشه ملت الکی بن نکنه حتلا حالا ها داریم واسشون ،بشینید شما ها هم بازی کنید لذت ببرید از شکل وایفایی رو کلش ?????

مارشال
مهمان

خدا قوت
بازى الان بدون مشكل با سرعت بالا باز ميشه
ميتونى راحت يه اكانت جديد بسازى با بربر لول يك اتك بدى ??

ساندیس پرتغالی
مهمان

قراره به زودی طرح اینترنت ملی به همراه کارت ملی برای احراز هویت افراد راه اندازی کنن ماه دیگه برای همگی عادی میشه اونوقت باید دید کی جرات داره نرم افزارهای دور زدن برای استفاده از سایت های مبتذل و شبکه های اجتماعی ضد اسلامی رو داره این بازی هم هر جور شده کرکره اش رو می کشیم پایین بچه جان برو به جای اینکه وقت تو می ذاری برای یه بازی غربی که همیشه دارن مقاصد شون رو به ما تحمیل می کنن چرا فرمایشات رهبر مان رو توجه نمی کنید شماها باید همگی مجازات بشین به جای این کارا برین سر درس و کتاب هاتون والا زمان ما هم درس می خوندیم هم بازی ولی نه از این بازی های که همه جوره ضرر می زنن ما رورو اک بازی می کردیم چرخ وفلک سنگ چین هیچ خطری هم نداشتن ولی شماها دارین اسیب می زنین به خودتون مخصوصا چشم هاتون همینطور به مغزتون چون فکر نمی کنه عگس المل نداره واقعا دارین کجا می رین این بازی های غربی رو هر کسی تبلیغ کنه باید جریمه و سانسور بشه اولین و اخرین اخطار رو دادم حالا هرچی دوست داشتین بگین ولی بازی به زودی قطع میشه

مهدیس خانومم
مهمان

عزیزم دوغتو بنوش(*#*)

مهدیس خانومم
مهمان

فک کنم اسم اسپل جدیده

sepehr king12
مهمان

من اعتراف میکنم یه بن شدم و هنوز امیدمو از دست ندادم یع چیزایی شنیدم از پلیس اینترنتی جهانی نمیدونم راسته یا دروغ

محمد
مهمان

داداش زمان روروک و سنگ چین مال عهد ناصرالدین شاه الان قرن ۲۱چطور تا قبل از اینکه بن بشی این چیزا را نمیگفتی.،?

محمد
مهمان

ممنون از اطلاع رسانی بن شده گرامی درود به تو خوبه با این افکار به خودتون آرامش میدین داداش اکانتت دیگه برنمی گرده قبول کن????

payam63
مشترک

کلش ناز من بعد از تو
من كه هيچ،
تمامِ گلفروش هاى پشتِ چراغ هم،
بيقراريَت را ميكنند!
با رفتَنَت
تمامِ رُزهاى شهر
روى دستشان باد كرده

سامورایب
مهمان

بابا اینا بازی فیلتر کردن یه چند روزی میزارن باز بشه باز پارازیت ایجاد میکنن نهایتا تا بعد بازی کنید بعدشم که فیلتر میشه چون تصویب شده فیلترینگ کلش … حالشو ببرید

محمد
مهمان

فعلا ما که داریم چه با علامت وای فایش چه بدون علامت وای فایش حالشو میبریم شما گه تو صفحه لود بازی گیر میکنن چی میگن

Minecrafter
مشترک

واو

امیررضا
مهمان

دوباره مشکل ایجاد شده خصوصا تو رویال

wpDiscuz